Jak pečovat o zesvětlené vlasy?

Zesvětlování vlasů ve všech podobách se těší velké popularitě. Ať už však jde o balayage, melír či celkové odbarvení, zesvětlené vlasy vyžadují speciální péči. U nás v kadeřnictví Hair Art DesignPraha 6 máme bohaté zkušenosti s péči o zesvětlené vlasy. Chemicky odbarvené vlasy přirozeně ztrácí svůj původní lesk, pružnost a sílu. 

Ztracené kvality je potřeba nějak vrátit a vyživit vlas do hloubky. Toho docílíte nejen správnou volbou produktů, ale i správnou rutinou. Pokud totiž o vlasy není správně pečováno, budou matné, slabé a velice lámavé. 

Po určité době se dokonce může stát, že se vlasy postupně odštípají a značně ztratí délku.

Čtyři krásné dívky s blonďatými prodlouženými vlasy v kadeřnictví Praha 6

Doporučujeme proto dodržovat následující pravidla:

Používejte kvalitní produkty

  • Používejte kvalitní produkty doporučené kadeřníkem. Důležitá je bezoplachová péče – termoochrana, olejíčky do vlasů, leave-in. Poraďte se tedy se svým vlasovým specialistou jak a co používat. Častou chybou je aplikace produktu v nedostatečném množství, nebojte se tedy být ke svým vlasům štědří.

Omezit tepelnou úpravu

  • Pokuste se omezit tepelnou úpravu, a když už vlasy žehlíte, foukáte, nebo používáte kulmu, vždy předtím aplikujte dostatečné množství kvalitního termoochranného produktu. Úplně se vyhněte kulmofénu, vlasy jsou dlouhodobě vystavované velmi vysoké teplotě, která může způsobit upadnutí zesvětlených vlasů. Také není vhodné příliš časté žehlení.

Nečesejte se za mokra

  • Vyhněte se česání vlasů za mokra. Vlasy v mokrém stavu mají daleko větší sklony k lámavosti. Proto tedy doporučujeme používat speciální kartáče pro rozčesávání, například Tangle Teezer Wet Detangler. Vlasy tedy prosušte a poté jemně od konečků rozčesávejte až ke kořínkům. Pokuste se vlasy co možná nejméně tahat.

Nevystavovat příliš častému mytí

  • Vlasy po zesvětlování nevystavujte příliš častému mytí a namáčení vlasů v bazénu či v moři. Chlorovaná nebo slaná voda vlasy přirozeně vysušuje, a odbarvené vlasy potřebují naopak dodat hydrataci. Také je na místě používat při vystavení intenzivnímu slunečnímu svitu produkty s UV filtrem.

Správná péče o své zesvětlené vlasy

Pomocí dodržování těchto pravidel a pravidelnou péčí o své zesvětlené vlasy budete mít krásné, zdravé a oslnivě lesklé vlasy. Nezapomeňte však také na pravidelnou návštěvu svého kadeřníka, který vám může doporučit další tipy a produkty speciálně pro vaše vlasy. S tímto postupem si můžete být jistí, že vaše zesvětlené vlasy budou stále v perfektním stavu, a vy budete zářit sebevědomím a krásou. Pokud máte další otázky nebo potřebujete poradit ohledně péče o vlasy, neváhejte nás kontaktovat na Whatsapp anebo se k nám objednejte. Těšíme se na vás!

Hair Art Design

Šlikova 33,

Praha 6, Břevnov

Sledujte nás na Instagramu: @hairartdesign.cz

Fotografie naší blond práce barevní vlasů z našeho kadeřnictví:

5/5

We love your hair!

Tohle je nadpis

Sledujte nás na Instagramu.