Naučte se pečovat o kudrnaté vlasy od profesionálů z kadeřnictví – Praha 6

Být přirozená je krásné, stačí podtrhnout přírodní půvab ženy. Žijeme v době, kdy se přirozenost stává hlavním tématem a projevuje se ve všech trendech. Nechte své kudrnaté a vlnité vlasy zazářit a nebojte se podpořit jejich texturu. Pokud jim totiž věnujete trochu péče a lásky, vrátí vám to v podobě lesklých, definovaných a pružných vln a kudrlin.

Klíčové rady pro střih kudrnatých vlasů

 

Už dávno neplatí, že kudrnaté vlasy jsou cosi zacuchaného, neupraveného a nemoderního. Naproti tomu je čím dál větším trendem mít divokou, nespoutanou sexy hřívu. Víte však, jak se o takové vlasy správně starat? Je totiž zásadní rozdíl v péči o rovné a zvlněné vlasy. Pokud se o své kudrlinky budete starat stejně, jako byste se starala o rovné vlasy, nikdy plně nevyužijete jejich úžasný potenciál. V našem kadeřnictví Hair Art Design si s takovými vlásky víme rady a jsme připraveni se s vámi o znalosti podělit.

Střih kudrnatých vlasů

Začneme u střihu. Kudrnaté či vlnité vlasy mají při špatném střihu tendenci se krepatět, vytvářet nelichotivou „střechu“, cuchat se a celkově vypadat neupraveně. Základem je vlasy stříhat pravidelně, aby vysušené konce nekazily celkový dojem účesu. Také jim velmi lichotí sestříhaný účes, který vytváří přirozený objem. 

Navštivte naše kadeřnictví na Praze 6 a my Vám vytvoříme krásný, přirozený vlnitý střih vlasů na míru individuálním potřebám Vašich kudrnatých vlasů.

Jak pečovat o suché vlnité a kudrnaté vlasy doma?

Dostanete níže skvělou radu, typ od našich také ,,kudrnatých” kadeřníků.

Mytí kudrnatých vlasů

Začneme pěkně od začátku, podíváme na to, jakým způsobem vlasy umýt. Celkově jsou kudrnaté vlasy geneticky porézní a suché, je proto potřeba používat správné hydratační produkty. V kadeřnictví Hair Art Design pracujeme s profesionálními značkami L´Oréal Professionnel a Kérastase Paris. Doporučujeme řadu Curl Expression či Curl Manifesto. Umyjte tedy vlasy dvakrát vhodným šamponem. Pak následuje magie ve formě „squish to condish“. Jde o mačkání vlasů nasáklých kondicionérem či maskou do vln. Ve chvíli, kdy se chystáte aplikovat kondicionér či masku, nechte vlasy nasáklé vodou. Když je kondicionér stále ještě ve vlasech, pročešte vlasy vhodným kartáčem (ideální je Tangle Teezer Wet Detangler). Tady se rozchází způsob mytí rovných a kudrnatých vlasů. Je to velmi důležitý bod, který způsobí, že se vlnky krásně definují a hydratují. V suchém stavu se totiž vůbec nedoporučuje kudrnaté vlasy česat.

Po vymytí kondicionéru či masky

Po vymytí kondicionéru či masky aplikujte na mokré vlasy gel nebo krém na definici vln a opět vlny vymačkejte. Nebojte se nanést větší množství produktu. Vytvoří se krusta, kterou poté v suchém stavu z vlasů tzv. vytleskáte. Mokré vlasy s gelem vymačkejte do bavlněné látky nebo velmi jemného ručníku. Použijte vhodný leave-in olejíček či jinou leave-in výživu. V tento moment se snažte zformované vlny co nejméně narušovat a rozebírat.

Vyfoukání

Nastal čas vlasy správně vyfoukat. Tento bod je důležitý a rozhoduje o konečném výsledku Vaší snahy. Použijte difuzér a plynule vlasy zespoda v předklonu nabírejte do misky difuzéru tak, abyste si nerozčechrali definované vlnky. Ve chvíli, kdy jsou vlasy zhruba ze 60 % suché, můžete hlavu narovnat a naklánět se do stran, aby se vlasy rovnoměrně vysušily. Obecně se nedoporučuje vlasů během foukání dotýkat a jakkoli domačkávat. Difuzér si s tím poradí, stačí mít trpělivost.

Pokud jste použila větší množství produktu, tleskáním ve vlasech odstraňte krustu. Jinak už si můžete užívat krásných, pružných a definovaných kudrlinek! 

Výsledek řádného umytí kudrnatých vlasů

V den mytí jsou vlasy opravdu nádherné. 

Další dny můžete vlnky podpořit tzv. refreshem, který jim opět dodá definici a krásně je uhladí.

 

Při dodržování správných postupů a používání správných produktů budou kudrnaté vlasy čím dál tím hezčí. 

 

Chvíli jim však trvá se adaptovat jak na střih, tak na definici vln. Nebojte se tedy vyjít vstříc své přirozeně bujné, kudrnaté hřívě.

Objednejte se k našim školeným kadeřníkům v Praze, kteří vám osobně vše předvedou u nás v kadeřnictví Hair Art Design.

Těšíme se na vaše kudrlinky, objednejte se přes formulář kliknutím na tlačítko níže.

Hair Art Design

Šlikova 33,

Praha 6, Břevnov

Sledujte nás na Instagramu: @hairartdesign.cz

Hair Art Design

Šlikova 33,

Praha 6, Břevnov

Sledujte nás na Instagramu: @hairartdesign.cz